Büszkeségeink

Irodalom – zene – képzőművészet!

A Liszt Ferenc Emlékmúzeum és Kutatóközpont által meghirdetett „Éjszaka a költészetben és a zenében” címmel kiírt rajzpályázaton iskolánk két tanulója is kiválóan szerepelt.

Csák Mónika 5.d osztályos tanuló 2. helyezést ért el Margaret Island/magyar népdal: Csillagtalan setét éjjel ihlette alkotásával.

Jászai Léna 7. f osztályos tanuló szintén 2. helyezést ért el   Kaláka/Radnóti: Éjszaka c. művének illusztrálásával.

Felkészítő tanáruk: Kardos Ildikó.   

Gratulálunk!

 

Intézményünk fenntartója, a Kelet-Pesti Tankerületi Központ a fenntarthatóság témakörében, ,,A természet jobban tudja” címmel írt ki rajz és térplasztikai alkotások készítésére pályázatot tanulóknak. A versenyen iskolánk 3 tanulója ért el helyezést.

Baráth Anita (8.d) I. helyezés – térplasztika
Csák Mónika (5.d) II. helyezés – térplasztika
Mózes Antónia (5.d) II. helyezés – rajz

Eredményeikhez gratulálunk! 


 

A “MADARAK ÉS FÁK NAPJA 2019” művészeti pályázaton tanulónk, Baráth Anita Beatrix I. helyezést ért el. Az elért eredményhez szívből gratulálunk!
Felkészítő tanára: Kardos Ildikó

Stock Petra 1.b osztályos tanulónk ezüst, Juhász Botond 2.d osztályos tanulónk pedig arany minősítést értek el a kerületi Versmondó versenyen. 
Felkészítő tanárok: Deliné Hervai Ibolya, Zsigrai Eszter Anna
Az eredményeikhez gratulálunk!

Deli András, iskolánk 4.d osztályos tanulója a Kőbányai Diákolimpián mezei futás versenyszámban I. helyezést ért el. 
A szép eredményhez gratulálunk és további sok sikert kívánunk!

A Fővárosi Katasztrófavédelmi Főigazgatóság által szervezett rajzversenyen kiváló tanulónk, Baráth Anita II. helyezést ért el. Az elért eredményhez szívből gratulálunk!
Felkészítő tanára: Kardos Ildikó

Magyar Kultúra Napja Mesemondó Verseny

  1. o. 2. o. 3. o. 4. o.
1. Mészáros Zsófia 1.a Czene András Péter 2.d Mikula Eszter Júlia 3.d Han Ngoc Naraa 4.e
2. Lengyel Fanni 1.b
Horváth Angelika Dóra 1.b
Kukely Dominik 2.e Tasnádi Laura 3.e Biró Bence 4.e
3. Székely Veronika Patrícia 1.a Kaiser Kitti 2.d Tóth Viktória Noémi 3.d Barta Alexandra 4.d
Különdíj: Huang Hao Cheng 4.d
Gera Hajnalka Lili 4.e és Haraszt Dzsesszika Viktória 4.e
 
Stock Petra 1.b
Hollókői Lajos Viktor 1.a

Simonyi Zsigmond helyesírási verseny

Gáspár Árpád Márk 5.d 6. helyezés
Kántor Dorina Ilona 6.e 7. helyezés
Podjanek Luca Csillag 8.c 8. helyezés

Népdaléneklési verseny 4. osztály

szólista: Szabó Zille arany minősítés
kisegyüttes: Alshami Sara ezüst minősítés
Balassa Dorina Flóra
Török Bence József
énekegyüttes: Mózes Szidónia Katinka ezüst minősítés
Barta Alexandra
Vezekényi Dóra Melinda
Yildiz Hanna Melisa
Kiss Lilien Edit
Kulina Dorina
Mészáros Fanni
Khaut Bernadett
Huang Yase

Népdaléneklési verseny 3. osztály

szólista: Mikula Eszter Júlia ezüst minősítés
énekegyüttes: Banók Júlia Róza ezüst minősítés
Tóth Viktória Noémi
Merliot-Almássy Mátyás
Gao Yifan
Nguyen Giang Lam