Beiskolázás

Kedves Szülő!

Köszöntjük az Üllői Úti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolának a honlapján!

Pont iskola választás előtt áll a gyermekével és számos kérdése van? Honlapunkon minden kérdésére megtalálja a választ.

Milyen tanprogramot kínál az Üllői Úti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola?

Magyar – angol tanítási program (bővebb információhoz kattintson ide)

Informatika (bővebb információért kattintson ide)

Hogyan válasszak programot a gyermekemnek? Honnan tudom, hogy melyik programra alkalmas?

Erre egyszerű a válaszunk:

– Gyermeke már óvodás korábban bejárhat foglalkozásainkra, ahol szakképzett tanáraink játékos formában foglalkoznak a gyerkőcökkel

– Tanáraink Önöknek (szülőknek) is segítenek abban, hogy mely programunk lenne megfelelőbb a gyermeküknek

– Tartunk nyílt napokat is, ahol a gyakorlatban is megnézhetik a szülők a leendő osztályfőnökök munkáját és a programjaink óráit is

A foglalkozások kezdetéről, tartalmáról és a nyílt órákról a következő menüre kattintva tud tájékoztatást kapni:  Foglalkozások és nyílt napok

Mi van abban az esetben, ha időközben kiderül, hogy nem megfelelő programra került a gyermekem?

Semmi probléma, mivel egy osztályon belül a diákok két program csoportjába vannak beosztva, így egyszerűen vagy szülői, vagy tanári tanácsra a program változtatható úgy, hogy azonos osztályban marad a gyermek.

Milyen hagyományokat tart az iskola?

A gyermekek életében fontos, hogy megismerkedjenek a szokásokkal és a hagyományokkal nemcsak elméleti szinten, hanem személyes élmények keretében is. Az iskolánk számos hagyományt, amelyekről bővebben a Hagyományaink menüpont alatt olvashat.

Milyen tanórán kívüli foglalkozások vannak az iskolában?

Iskolánk fontosnak tartja, hogy a tanulók a tanítási órák mellett olyan foglalkozásokon is részt tudjanak venni, amelyek segítenek a tehetségük kibontakoztatásában, illetve a szabadidő hasznos eltöltésében, az energiáik levezetésében. A tanórán kívüli programokról a következő menüre kattintva talál bővebb információt a Tanórán kívüli programjaink menüpont alatt találhat.

Hogyan tudom, hogy a körzetünk az Üllői Úti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolához tartozik?

Elég, ha megtekinti a körzetlistát. Ezt Körzetlista menüre kattintva teheti meg legkönnyebben.

Ha eldöntöttem, hogy az Üllői Úti Magyar-Angol Két Tanítási Nyelvű Általános Iskolába szeretném a gyermekemet íratni, ahhoz mit kell tennem?

Minden információt megtalál a Felvételi eljárás menüpont alatt.